חלוקה נוספת בערב שביעי של פסח: "אליהו הנביא דפק לנו בדלת"

עם ישראל לא הפסיק לתרום: תרומות שהגיעו במהלך חג הפסח הועברו לנזקקים לפני סיום החג והכניסו אור, שמחה ותקווה בקרב עשרות משפחות מאזור השומרון.

חלוקה נוספת בערב שביעי של פסח: "אליהו הנביא דפק לנו בדלת"

משרדי יד אליעזר היו סגורים במהלך חג הפסח, אך עם ישראל לא הפסיק לתרום. לקראת סיום חול המועד שמחנו להתעדכן שחברי יד אליעזר בארצות הברית קיבלו תרומות נוספות שהצטברו לסכום משמעותי. תוך כמה שעות פנינו אל רכז יד אליעזר באזור שומרון והוא חילק את התרומות לעשרות משפחות, ביניהם נשים חד הוריות ומשפחות במצוקה קשה.

"עברתי מבית אל בית וראיתי דמעות בעיניים", מספר הרכז. "החג האחרון תפס רבים בארונות ריקים ומקרר נקי מכל. תרומה בעיתוי שכזה הייתה נראית להם נס אמיתי".

"נשמעו דפיקות בדלת", מספרת לימור, שלא מזמן הצליחה לקבל גט מבעלה ושוחררה מחיי אימה ואלימות. "קצת חששתי לפתוח, אבל כשהצצתי בעינית והיה נראה לי שאליהו הנביא עומד בפתח, לא האמנתי כששמעתי שאקבל תמיכה ואוכל לסיים את החג בשלום ואולי אפילו להתחיל את הקיץ עם קצת כסף בחשבון!".

מספר התרומות בשנה זו היה כבכל שנה, וייתכן שאף יותר, אך כמות הבקשות עלתה בעשרות אחוזים. חילקנו ונתנו ככל שיכולנו אך עדיין נותרו לא מעט משפחות רעבות ומאוכזבות. מי ייתן ונזכה רק להמשיך לתת ולהכניס אור ושמחה בכל בית בישראל!

תרמו עכשיו