חיילים מתחת לקו העוני? לא נשאיר אתכם לבד!

התקשורת מפרסמת בימים האחרונים על מצוקתם של מאות חיילים שלחמו בעזה ונמצאים במצוקה כלכלית קשה. הבנקים לא מאפשרים להם למשוך יותר מזומנים, אבל "יד אליעזר" מכירה את מצוקתם של החיילים ומסייעת בתלושי קניה ומוצרי מזון. היו שותפים בעשייה!

חיילים מתחת לקו העוני? לא נשאיר אתכם לבד!

בימים אלה מתפרסמים בתקשורת סיפורם של חיילים שנמצאים מתחת לקו העוני ומתקשים לקנות אוכל ומצרכים בסיסיים. חיילים ששירתו במבצע 'צוק איתן' ולא יכלו לעבוד מדווחים על מצוקה כלכלית גדולה וחובות עתק. לדבריהם, בצה"ל מתקשים לסייע להם, והם לא מצליחים להירדם בלילה בשל המצב שמדיר שינה מעיניהם. "אין לנו כסף לאוכל", הם אומרים.

"אין לי אף אחד", אומר אחד החיילים בראיון לעיתון גלובס (10.09.2014). "המפקדים אמרו לי שאין מה לעשות וביקשו שאפנה לקצינת ת"ש (תנאי שירות מ.ח), אבל הם ביקשו ממני כל מיני אישורים. הכל מתעכב נורא ולוקח המון זמן ובינתיים אני פשוט במצוקה, עני. את הבנקים לא עניין שלחמתי בתוך עזה".

יד אליעזר למען החיילים!

את הבנקים זה לא מעניין? בשביל זה אנחנו כאן. את "יד אליעזר" זה דווקא כן מעניין! אגודת יד אליעזר מכירה את מצוקת החיילים הבודדים כבר שנים רבות ומקדישה בכל שנה מאות חבילות סיוע במיוחד עבור חיילים. התמיכה מתעצמת לקראת חגי תשרי ובחג הפסח. השנה קיבלנו 90,000 שקל כתרומה מיוחדת לטובת חיילים בודדים או חיילים הזקוקים לסיוע מסיבות קריטיות אחרות – תרומת "חברי יד אליעזר".

רשימה עם שמות וכתובות של המקרים הדחופים ביותר כבר הועברה ליד אליעזר. ליד כל שם נכתבו מספר מילים המתארים את המצוקה. לדוגמה: "מתגורר עם אביו הסובל מהפרעה נפשית קשה. החייל הוא מפרנס יחיד ואפוטרופוס על אביו". דוגמה אחרת: "החייל עובד ומכלכל את עצמו אך עדין זקוק נואשות לתמיכה (רקע קשה במיוחד)" וכן על זה הדרך.

כאמור, תרומה ייעודית שהתקבלה השנה מארצות הברית, במיוחד עבור חיילים במצוקה, אפשרה לנו להגדיל משמעותית את מעגל התמיכה בחיילים. היו שותפים בעשייה ואפשרו לנו לעזור לחיילים נוספים שהתמיכה הזו חיונית עבורם.