החונך של ליאור / סיפור עם סוף פתוח

החונך של ליאור / סיפור עם סוף פתוח

ילדותו של ליאור לא הייתה קלה אף פעם. כשאמו נישאה בשנית היא הפכה לקשה עוד יותר.

הנישואים השניים של אמו הביאו לליאור שני אחים למחצה, ועוד אחות קטנה הסובלת מתסמונת מולדת קשה.

אביו החדש היה אדם קשה ותקיף. הוא נהג להכות בו לעיתים קרובות. אמו, שהייתה חסרת אונים, לא יכלה להגן עליו מפני האב החדש. אביו הביולוגי, ששמר על קשר עם בנו היחיד, דיווח למשטרה על ההתעמרות של האב החורג בילד.

מציאות יומיומית קשה מנשוא

בעצת הרווחה, ליאור הועבר למקלט חירום עד למציאת מסגרת משפחתית הולמת. בינתיים, אמו של ליאור לא יכלה לשאת עוד התנהגותו העריצה של בעלה. שכנים ששמעו את זעקותיה גרשו את הבעל האלים מהבית, ואמו של ליאור נשארה שוב לבדה, ללא  מזונות ומשמשת כאב וכאם לילדיה.

ליאור הוחזר ממקלט החירום אל בית אימו. כואב, בודד ומפוחד נכנס חזרה אל בית ילדותו. אימון לא היה לו, לא באמו ולא באף אחד אחר. כל מערכת יחסים שידע כללה כאב ומצוקה. מסתובב ברחובות כחתלתול עזוב.

איך יגדל ליאור?

אמא של ליאור נכנסה למשרדי יד אליעזר לבקש עזרה. אישה מלאת חיוניות ונעימות, הנראית מבוגרת בהרבה מאשר גילה האמיתי. בקולה העדין היא סיפרה על ליאור, על הבכור שלה.

שמחנו שביכולתנו לעזור. ליאור קיבל מיד אליעזר אח גדול – חונך שילווה אותו באופן מקיף, עשרים שעות בכל חודש.

מחר יהיה טוב יותר

החונך של ליאור, אדם צעיר ומקסים, יתחיל בשבוע הקרוב את עבודתו. עם הרבה תשומת לב, חום, התמדה, אכפתיות ואהבה ללא תנאי הוא ינסה להחזיר את האימון של ליאור בבני אדם.

איך יגדל ליאור? איזה נער הוא יהיה? איזו משפחה יקים? מה תהה פרנסתו? העבר של ליאור לא מזהיר. חונך יד אליעזר יהפוך את העתיד לאפשרי יותר.

תרמו עכשיו