חג החירות? קשה לחוש חירות כשאתה רעב

פסח מגיע ועמו ניחוח של פריחה וחירות. משפחתכם תתכנס סביב שולחן ליל הסדר חגיגי הערוך בכלי קריסטל וכסף ולא תוכלו אפילו לדמיין שיש עשרות אלפי משפחות בישראל שאין להם את האמצעים לחגוג את חג הפסח. אז מה עושים?

חג החירות? קשה לחוש חירות כשאתה רעב

קשה לחוש חירות כשאתה רעב.

פסח מגיע ועמו ניחוח של פריחה וחירות. המשפחה שלך תתכנס סביב שולחן ליל הסדר חגיגי הערוך בכלי קריסטל וכסף. בני המשפחה יישבו נינוחים ומחויכים, לבושים בבגדי חג יפים, חדשים. מצות לכל הסועדים ימתינו על השולחן, ומהמטבח יעלה ניחוחה של הסעודה המתחממת. אתה תסב על כרית הסדר, תשתה את ארבעת הכוסות ותרגיש את השמחה שבחירות. לא תוכל אפילו לדמיין שיש עשרות אלפי משפחות בישראל שאין להם את האמצעים לחגוג את חג הפסח.

אבל הנתונים העולים מדיווחי העוני האחרונים מצהירים בבירור שיש.

עוני הוא מעגל קסמים: מתחיל ברעב, אבל למרבה הצער לא נגמר שם. עוני מעיב על הכבוד. עוני מחליף תחושת חמימות שהייתה בבתים מאושרים בתחושות של אשמה, תסכול וייאוש. קשה לחגוג את חג החירות בסביבה כזו.

עשרות אלפי משפחות בישראל בקושי יכולות להרשות לעצמם במשך כל ימות השנה אוכל, שלא לדבר על העלויות הגבוהות הכרוכות בקניית מצות, יין, ועופות לחג הפסח. כל יהודי משתוקק לשמחה ולאווירת חג משפחתית בליל הסדר, אך עבור חלק, הכמיהה נותרת בלתי ממומשת.

אתה יכול לשנות את זה. התרומה שלך יכולה להביא שמחה ולהכניס חגיגיות. אתה יכול לשנות את פני החג של משפחה במצוקה. לתרומה לקרנות קמחא דפסחא לחץ כאן.

כתיבת תגובה