התורם הכי עשיר שלנו

התורם הכי עשיר שלנו

הוא התקשר ליד אליעזר כדי לבקש סבסוד נוסף לחתונתו – שתתקיים באולמות יד אליעזר – וסיפר על קשיים כלכליים והתמודדות לא פשוטה. המזכירה החלה למלא טופס בקשה מסודר כשלחדר נכנסה נערה. היא הגיעה לבחור פרחים וכורסה לכלה לקראת יום חתונתה.

במקביל לסבסוד הענק שאנחנו מעניקים לנעזרים על ידי השכרת אולמות השמחה שלנו במחירי עלות וללא כל רווח, אנחנו דואגים שהעלויות הנלוות לא יאפילו על ההפרש במחיר. מסיבה זו אנחנו עובדים עם רשימה קבועה של ספקי אביזרים נלווים, אנשים שרמתם המקצועית נבדקה על ידנו ומנגד מחיריהם הוגנים ושווים לכל נפש.

הנערה הצעירה התבוננה בדוגמאות הרבות שהופיעו בקטלוג של יד אליעזר. כיסא כלה ופרחים עולים בין 450 ל-650 שקל. כשהיא שמעה את הפרט הזה היא התנצלה, סגרה את הקטלוג ואמרה שזוהי הוצאה גדולה מידי עבורה. היא החליטה שתפרוס סדין או מפה לבנה על כיסא רגיל.

המזכירה חזרה לתת מענה לאדון שהמתין על הקו, אך הוא התערב ואמר: "תגידי לה שאתם נותנים לה את זה בחינם. אני אשלם".

המזכירה לא הבינה… "היי, לא סיפרת לי הרגע שאין לך יכולת לשלם את החתונה שלך בעצמך?".

"כן…", ענה החתן מעבר לקו.

"אז איך פתאום אתה מתחייב על עוד 450 שקל?", שאלה המזכירה.

"אני לא יכול לחשוב על כך שכלה צעירה תתבייש ביום חופתה. אני אסתדר עם החובות. אקח הלוואה, אבקש פריסת תשלומים… פשוט תגידי לה שאתם משלמים".

סופו של עניין הוא שהרב ויזל שמע את הסיפור ושילם מכספו על הכיסא של אותה בחורה.

אנחנו רק נותרנו עם התחושה החזקה של החיבור ושל אהבת ישראל, של ההתרגשות מאדם שאין לו עבור עצמו – אך מוכן להתחייב רק כדי שכלה לא תתבייש ביום חופתה.

השתתפו בשמחתן של כלות נוספות