השנה עושים כפרות בכסף, ועוזרים לנזקקים

לקראת יום כיפור, השר אורי אריאל ומשרד החקלאות מובילים קמפיין – "כפרה עליך. השנה עושים כפרות בכסף, ועוזרים לנזקקים".

השנה עושים כפרות בכסף, ועוזרים לנזקקים

עודכן 20/08/2018

שר החקלאות ופיתוח הכפר אורי אריאל שפועל מאז היכנסו לתפקיד לחיזוק אכיפת חוק צער בעלי חיים, יזם לראשונה מטעם משרדו קמפיין לעידוד הציבור לעבור השנה לערוך את מנהג הכפרות בכסף במקום עם תרנגולות. לקמפיין אותו מוביל משרד החקלאות ופיתוח הכפר הצטרפו כשותפים המשרד להגנת הסביבה ומועצת הלול ונתמך על ידי רבנים, אישי ציבור וארגוני צער בעלי החיים.

במסגרת הקמפיין הופק סרטון הומוריסטי על ידי "שרוטונים" במטרה להעביר את המסר "השנה עושים פדיון כפרות בכסף ועוזרים לנזקקים".

קמפיין ההסברה כולל גם מודעות ותשדירי רדיו המותאמים לציבור המסורתי, הדתי והחרדי. באמצעות המודעות לקהל החרדי, המצטטות את "שולחן ערוך" בנושא, התומך בהחלפת המנהג בפדיון בכסף, מקווים במשרד להגיע ולשכנע קהל בוגר חרדי.

השר אורי אריאל עצמו הוסיף וקרא לציבור לערוך השנה את הכפרות בכסף, בכך לסייע ליותר ויותר נזקקים ולהגביר את הערבות ההדדית שלנו כחברה. "ברור לי שיש מסורת בחלק מהקהילות לערוך את הכפרות בתרנגולות ויש הרואים במסורת תוקף הלכתי, אבל גם לא מעט מגדולי ישראל יצאו נגד המנהג הזה הן בגלל צער בעלי החיים והן לאור העובדה ששחיטת התרנגולות נעשית בכמויות אדירות ובלחץ מה שיכול להוביל לשחיטה לא כשרה דווקא ערב יום הכיפורים. בסופו של דבר הכסף בכפרות מגיע לנזקקים, והסיוע לחלשים בחברה הוא חלק מהערבות ההדדית אליה אנו מחויבים".

מיד אליעזר נמסר כי כל יהודי יערוך את המנהג כפי שנהגו אבותיו ואם יש מי שמבקש להחליף את המנהג של כפרות בתרנגול לפדיון כפרות בכסף ותרומה לנזקקים כדאי שיתייעץ עם רבותיו. בכל מקרה, המקום הטוב ביותר לתת את הצדקה עבור פדיון כפרות הוא ארגון יד אליעזר, המסייע לעשרות אלפי נזקקים במהלך השנה כולה ובפרט בערב החגים.

לתרומת פדיון כפרות לחצו כאן