מעניין: למה הם סירבו לקבל את התמיכה?

מעניין: למה הם סירבו לקבל את התמיכה?

סיפור נוגע ללב התרחש לפני פסח במשרדי יד אליעזר. בשביל לעקוב אחרי מהלך הסיפור נשמח להכיר לכם פרויקט קטן אך משמעותי של יד אליעזר: פרויקט אימוץ בר מצוה

אימוץ בר מצווה

פרויקט אימוץ בר מצווה של יד אליעזר פעיל בכל ימות השנה. הוא פועל בצורה פשוטה וידידותית לטובת נערים בני 13 שמשפחתם לא יכולה לרכוש עבורם תפילין ולערוך חגיגה סבירה המכבדת את האירוע.

ישנם שתי רמות תמיכה אפשריות: אם מתקבלת בקשה לאימוץ בר מצווה המלווה בתרומה של 2,000 ₪ אנו מעבירים את הסכום למשפחה לצורך רכישת תפילין. אם מתקבלת בקשת אימוץ בר מצווה המלווה בתרומה של 4000 ₪ אנו מעבירים אותה למשפחת בר מצווה לצורך רכישת תפילין, עריכת סעודה צנועה וקניית ביגוד לבני המשפחה לכבוד האירוע. תרומות בסכומים נמוכים יותר נשמרים ומצטברים לטובת השתתפות בקניית תפילין.

מבקשת עזרה בתפילין ובסעודה

לפני כמה חודשים קיבלנו פנייה מאישה בשנות החמישים לחייה. בנה יהיה בן 13 בעוד כמה חודשים, אך כסף לסעודת המצווה או לקניית תפילין – אין בנמצא. היא חוששת מאד על הנער הצעיר שלה, שידע בחייו יותר מידי וויתורים וצמצומים.

חודש לפני בר המצווה התקבלה תרומה של 4,000 ₪ מתורם שבקש לשמח נער בר מצווה ביום שבו בנו נכנס לעול תורה ומצוות. התאריכים התאימו ויוכבד מיד אליעזר התקשרה למשפחה לספר כי ישנו סבסוד מלא לאירוע.

האישה התרגשה מאד מהתרומה. היא אמרה שהתאריך התקרב ואין בידם כסף לתפילין. "את הוצאות הסעודה" הסבירה "קיבלנו במפתיע מקרוב משפחה אמיד. אנו זקוקים אפוא לסיוע עבור תפילין בלבד" יוכבד הסבירה שהתורם מעוניין לאמץ את כל שמחה, והציעה שישתמשו בכסף לקניית ציוד כמו ביגוד והנעלה לשמחה.

"שימרו את התרומה עבור נער בר מצווה אחר…"

אחרי כמה דקות התקשרה האישה שוב: "דיברתי עם בעלי. אנחנו יודעים כמה קשה שבר המצווה מתקרב ואין אפשרות אפילו לרכוש תפילין לילד. אנא. שימרו את התרומה עבור נער אחר. אנחנו הסתדרנו עבור השמחה"

יוכבד הכירה את הרקע של המשפחה. האב לא עובד. האם לא בקו הבריאות. אחות גדולה עומדת להינשא בקרוב. לאף אחד לא חסר מה לעשות ב-2,000 ₪. למשפחה כזו – וודאי שלא חסר. הנזקקות שלהם פקחה את עיניהם לצורך ומצוקה של אנשים אחרים. היא זו שגרמה להם לסרב לקבל את התרומה.

לאימוץ בר מצווה >