איך אנחנו מתמודדים עם חודשי היובש?

חודשי הקיץ הם החודשים היבשים ביותר ביד אליעזר. אחוז התרומות קטן משמעותית, אבל הבקשות והפניות ממשיכות להגיע. אנחנו מהדקים את החגורה ומבקשים ממכם להמשיך ולתת גם בשגרה – הנתמכים שלנו צריכים לאכול כל השנה. גם בקיץ.

איך אנחנו מתמודדים עם חודשי היובש?

התרומות הרבות ביותר: חגי תשרי וערב פסח

מתי אתם תורמים לנזקקים? רב האנשים מעדיפים לתרום בתקופות חגיגיות: בחגי תשרי – ראש השנה, סוכות ויום הכיפורים, ולקראת חג הפסח.

זה לא מיותר. אלו אכן התקופות בהם רמת ההזדקקות והנצרכות עולה. הוצאות החגים, חילופי העונות, ההתחדשות בכל בתי ישראל. עשרות מיליוני שקלים מועברים על ידנו באמצעים שונים.

כל שנה בקיץ: חם בחוץ, יבש אצלנו

בכל שנה, כשנגמר חג הפסח, מתחילה בישראל תקופת החום והיובש, וגם אנו מרגישים את היובש וחוסר החיות במשרדנו.

גם בקיץ אנשים צריכים לאכול. לקבל טיפולי שיניים. לשלם חשבונות מים וחשמל. לערוך בר מצווה לילד. לקבל נדוניה בסיסית לקראת תחילתם של חיים חדשים.

הם מהדקים את החגורה וגם אנחנו. אלו הם חודשים שאנחנו נאלצים שוב ושוב לתת הרבה פחות ממה שהיינו רוצים. להדק את החגורה. להלוות בשביל שיהיה מה לתת.

משאלות שאנחנו לא יכולים לסרב להם

אלמנה צעירה מגדלת ילד מיוחד. ב'התפתחות הילד' אמרו לה שהוא צריך תזונה מסודרת. כל ארוחה צריכה לכלול את כל אבות המזון: פחמימות, ירקות, שתתן לו גם לבן. "איך אני אתן לו לבן?" היא שואלת את מילכה. "נניח שאצליח לרכוש לו גיל או אשל, אבל איך אעמוד במבטיהם של אחיו האחרים?"

זוהי שאלה שמילכה הלא יכולה לעמוד בפניה. קופת יד אליעזר בגירעון. היא מוציאה מאה שקלים כעזרה ראשונה מכיסה הפרטי ומבקשת מהאלמנה לבא בעוד שבוע. אולי יהיה טוב יותר.

המשיכו לתרום בחגים ובאירועים מיוחדים, אך זכרו כי גם השגרה דורשת את שלה: לחם לאכול, בגד ללבוש ומקום ללון בו.

תרמו עכשיו