שיאים חדשים של חום בישראל: הייתם מסתדרים בלי חשמל?

שיאים חדשים של חום בישראל: הייתם מסתדרים בלי חשמל?

התראה אחרונה לפני ניתוק חשמל

היא הגיעה אתמול ליד אליעזר בבקשה פשוטה. חשבון החשמל שלה קבל התראה אחרונה לפני ניתוק. בקרוב לא יהיה להם חשמל. המאוורר ינותק. המקרר, האור, הקומקום החשמלי.

"הטלפון והגז שלנו מנותקים כבר כמעט חודשיים" היא מספרת "זה לא נורא, אנחנו מסתדרים. אבל בלי חשמל זה קשה. ממש בלתי אפשרי" אני מדמיינת לעצמי את הילד שמבקש חביתה אבל אין גז, את הילדה שלא שוחחה עם חברותיה מתחילת החופשה.

"עד לפני חצי שנה עבדתי והסתדרתי"

אישה גבוהה, מלאת נוכחות. עד לפני כמה חודשים עבדה קשה והצליחה בקושי לשלם שכר דירה, מים, חשמל, טלפון וגז, מזון והוצאות חיוניות אחרות עבור חמשת הילדים. בעיה רפואית מנעה ממנה להמשיך לעבוד.

"הים הוא בחינם" היא מספרת "בכל שנה הייתי לוקחת את הילדים כמה פעמים, זה היה הבילוי שלנו. השנה לא היה לי כסף לנסיעה. הילדים אף פעם לא היו מפונקים אך החופש הארוך הזה קשה להם. אנחנו בביתנו החם"

האם במאה העשרים ואחת יחיו אנשים במדינתנו ללא חשמל?

מילכה הביאה לה טופס בקשה. כשהיא הסבירה לה כיצד למלא את הפרטים ראיתי את העצב בעיניה. "מתי תהיה תשובה?" שאלה האישה "אם יהיה לנו איך לעזור אני אתקשר" אמרה מילכה. "הקיץ יבש מאד. אני לא בטוחה שנוכל לסייע כעת".

הבטתי בחשבון החשמל. הסכום עמד על 511.59 ₪. יש אנשים שעבורם זה לא הרבה כסף. עבורה, זה היה חשבון חשמל בלתי אפשרי. האם במאה העשרים ואחת יחיו אנשים במדינתנו ללא חשמל?

תרום חשבון חשמל