קר גם בפנים, החורף מכה שוב. קיראו את סיפורה של נורית

לפני המערכה החורפית הקודמת נכנסה נורית למשרדי יד אליעזר וביקשה עזרה בגלל חשבון החשמל המנותק. לא תאמינו איזה חווית ילדות תיצרב בזיכרונם של ילדיה. לא תאמינו כיצד מתמודדים אנשים בישראל 2015.

קר גם בפנים, החורף מכה שוב. קיראו את סיפורה של נורית

חורף 2015 מתברר כסוער יותר משידענו בשנים האחרונות. בכל מערכה חורפית אנו מקבלים גל של בקשות לסיוע בתשלום חשבונות חשמל, ואחת מהן הייתה פנייתה של נורית.

לפני המערכה החורפית הקודמת פנתה למשרדנו בבקשה לסיוע בתשלום חשבון החשמל לקראת הסופה המתקרבת. החשמל בבית מנותק כבר כמה שבועות כיוון שאין ביכולת המשפחה לעמוד בתשלום החשבון. "זה לא פשוט, אבל כך אנחנו חיים", אמרה נורית, "אני מקווה שאצליח לקנות לחם לכל השבוע, על חשמל אין מה לדבר". מילכה רצתה מאד להיחלץ לעזרת נורית וילדיה, אך גל הפניות העצום לעזרה בתשלום חשבונות החשמל לא איפשר הרבה. לנורית הועבר סכום של 400 ש"ח.

לחברת החשמל יש הסדר חדש עם משפחות שהחשמל בבתיהן מנותק: הטכנאים מצמידים לדירה טוקמן. בני המשפחה מטעינים בכל פעם סכום כסף, אשר חציו האחד מועבר ישירות לחשבון החוב וחציו השני מאפשר שימוש בחשמל עד לגמר היתרה המוטענת. נורית הכניסה את הכסף למכשיר הטוקמן בביתה, 200 ש"ח עמדו לרשותה עבור המערכה החורפית.

אחרי השלג, נורית הגיעה שוב למשרדי יד אליעזר, סמוקה ומבוישת. "המחצית הראשונה של גל השלג עברה בשלום. ישבנו בעלי, אני והילדים על יד תנור החימום שקבלנו מיד אליעזר. כדי להתגבר על הקור הרב – דירתי קרה במיוחד – הדלקתי גם את תנור האפייה שקיבלתי משכנה, והשארנו את דלתו פתוחה כך שהחום יפרוץ החוצה. לקראת סוף הסופה אזל הסכום בטוקמן, והחשמל נותק בפתאומיות. אני לא יכולה לתאר לך את חוסר האונים שחשתי. הקור היה נורא. ידעתי שאני משלמת מחיר כבד בבריאות של הילדים, ובשיברון הלב שלי ושל בעלי".

מערכה חורפית נוספת התחילה אמש. לחצו כאן כדי לתרום לתשלום חשבונות חשמל עבור משפחות במצוקה, ודעו כי כל תרומה כזו עושה את כל ההבדל בין בית קר, חוויות ילדות טראומטיות ומצוקה הורית – לבין בית חם, מואר ושמח.

הצטרפו אלינו לעשייה הברוכה!