החודש ביד אליעזר: למעלה מ-20,000 נתמכים נעזרו בחלוקת מזון

החודש ביד אליעזר: למעלה מ-20,000 נתמכים נעזרו בחלוקת מזון

החודש נרשמה עלייה של כמעט 10% בחלוקת ארגזי מזון ביד אליעזר. יותר מכל פרויקט אחר, חלוקת סלי מזון היא התגייסות של אלפי תומכי יד אליעזר, כאשר כל אחד תורם מעט או הרבה רצון טוב, מאמץ, מוצרים ומזון או תרומה כספית.

תחילת התהליך: מוצרים נאספו בבניינים ובשכונות

מתנדבים צעירים של יד אליעזר אוספים מוצרי מזון בין בתי השכנים. כל שכן תורם מוצר או שתיים – קופסת שימורים, חבילת שוקולד, משהו קטן ששכב בארון ולא נמצא לו שימוש. קשה להאמין אבל למרות ההשקעה המועטה של כל משפחה תורמת, החודש הגיעו למרכז הלוגיסטי שלנו 52 מכליות ענק, המכילות מוצרים בשווי משוער של 118,000 ₪!

יד אליעזר ערכה קניות סיטונאיות של מוצרים חסרים

לאחר ההערכה של כמות ואיכות המוצרים שנאספו, השלמנו את הקניות החודשיות שלנו. כך למשל, רכשנו אבקת כביסה בעלות של 29,010.24 ₪, רכשנו פסטה בעלות של 20,332.00 ₪, והוספנו עוד השלמות של מוצרים נוספים כמו קופסאות שימורים, קטניות, שמן, אורז וכדומה. ההשלמות האלו מערכו כולם בקניות סיטונאיות. כוותיקים שבין ארגוני החסד בישראל, אנו זכאים להסכמים מרחיקי לכת עם חברות ייצור שונות שמבינות את חשיבות העשייה שלנו ושמחות לקחת בה חלק.

מתנדבים ארזו ארגזי מזון במרכז הלוגיסטי שלנו

כאשר המוצרים מגיעים למרכז הלוגיסטי של יד אליעזר, מחכות להם קבוצות של מתנדבים: צעירים, בני נוער ומבוגרים מכל רחבי הארץ והעולם שמחים לקחת חלק בעשייה שלנו ולארוז את מוצרי המזון עבור המשפחות. בסיומה של עבודה, אלפי ארגזים מוכנים במרכז הלוגיסטי שלנו עבור המשפחות הנתמכות.

משאיות העבירו את הארגזים לרחבי הארץ

משאיות של יד אליעזר מעמיסות את הארגזים ומחלקות אותם למוקדי סיוע ברחבי הארץ. כיום קיימים מוקדי סיוע של יד אליעזר בכ-30 ערים ויישובים ברחבי הארץ. אמש העביר הנהג שלנו משלוחים אל לוד, אלעד, ראש העין, עמנואל, שומרון ונוף איילון. היום העביר מצרכים תנתמכים מחדרה, זכרון יעקב,רכסים, חיפה ועכו. בהמשך השבוע הוא יבקר ביישובים נוספים כמו מעלה אדומים, מגדל העמק, עפולה, קריית שמונה, חצור, ברקן ועוד.

הארגזים נשלחו לבתי הנתמכים

הארגזים מגיעים לבתיהן של מתנדבות שמאחסנות ללא תמורה את הארגזים בבתיהן, עד לבואן של המשפחות הנתמכות. בכמה מהמרכזים קיים אף מערך של חלוקת ארגזים עד לבית הנתמך.

מי יוכל לתעד את רגשותיהם של הנתמכים?

ומה קורה עכשיו? את השלב הבא יד אליעזר אי אפשר לתעד בסכומים ובמספרים. את קריאות השמחה של הילדים, את אנחות הרווחה של ההורים, את הארונות המלאים, את הסירים המתבשלים, את חומרי הניקוי שבאים לידי שימוש. לא נוכל לפרוס בפניכם עובדות ומספרים על רגשות השמחה וההודיה של הנתמכים.

תרמו והרחיבו את מעגל העשייה!