האם אנחנו באמת יכולים לשנות חיים?

האם אנחנו באמת יכולים לשנות חיים?

באחד מביקורי במשרדי יד אליעזר בשנה שעברה, פגשתי אשה צעירה ונואשת. היא הייתה יולדת טרייה, לאחר שלושה שבועות של ניסיונות לא מוצלחים להניק את התינוקת שלה. הילדה לא עלתה יפה במשקל ונראה היה שניסיונות ההנקה לא מספקים אותה. היא הייתה זקוקה למטרנה. האם הצעירה לא יכלה להרשות לעצמה את זה. היא בדיוק סיימה את הטיטול האחרון ולא היה לה כסף לרכוש עוד. התינוקת שלה הייתה רעבה ולא היה לה לאן לפנות.

שאלתי אותה איפה היא גרה, והיא ענתה שהיא לא יכלה להביא את התינוק שלה הביתה, כי "הבית" היה דירה מלוכלכת ורטובה מתחת לאדמה, דירה שלא הייתה בריאה לתינוקת החדשה. היא שהתה בבית הוריה, אבל בעלה נשאר בבית כי לא היה מקום גם לו. אביה היה באותו זמן בכלא, ולאמא שלה לא הייתה כל הכנסה. הנסיבות היו קשות מאד, אבל משהו באישה הזאת נתן לי את הרושם שיש לה את הכוח הפנימי כדי להשתקם ולבנות חיים טובים יותר. היא הייתה אישה מתוקה ומרשימה. הלוואי שיכולתי לעזור לה יותר.

היא קיבלה אישור לקבלת סיוע מפרוייקט מטרנה ונתתי לה תווי קנייה לחיתולים. ההרגשה הייתה שזה רק טיפה בים של מה שהיא צריכה בשביל לצאת מהמצב הקשה. היא לא רצתה לוותר על ההנקה, אבל היה ברור שהיא עצמה לא מקבלת את התזונה שהיא צריכה בשביל להיות מסוגלת להיניק. הצעתי לה להרפות מעט ולהאכיל את התינוקת במטרנה, ולנסות להמשיך שוב מיד שתתחזק. ארגנתי לה סלי מזון מיד אליעזר כדי שמצבה התזונתי ישתפר.

דברנו עוד קצת, הלב שלי ממש יצא לעזור לה וכיוונתי אותה למצוא עבודה שתוכל להעמיד אותה על רגליה. היא אכן הייתה נראית לצאת לעבוד על מנת שתוכל להסתדר בכוחות עצמה.

שנה מאוחר יותר …

נכנסתי למכולת המקומית בשעת בוקר מוקדמת. המוכרת מאחורי הדלפק נראתה לי מוכרת מאד. פתאום נזכרתי… זוהי האם הצעירה שפגשתי ביד אליעזר ממש לפני שנה, נואשת להאכיל את תינוקה!

רציתי להגיד משהו, אבל חששתי להביך אותה. כך או כך ראיתי בתווי פניה שהיא מזהה אותי ונזכרת בפגישה שלנו.

היא קראה: "בזכותכם…" בגללך, הייתי מסוגלת להאכיל את התינוקת שלי, לחזור לכוחותיי ואני כבר עובדת בעבודה הזו שישה חודשים, מצליחה לפרנס את עצמי ואת משפחתי.

תמיד ידעתי שפרויקט מטרנה של יד אליעזר הוא פרוייקט מציל חיים. במקרה זה, ראיתי במו עיניי איך הוא סייעה לשיקום של משפחה צעירה.

האם זה לא מדהים? מה בסך הכל נתנו לה? מטרנה, חיתולים, מעט מזון ואוזן קשבת. העלות הכוללת של יד אליעזר הייתה כל כך מינימאלית.

זה כל מה שעשינו. והיא חזרה לעמוד על רגליה. בטוחה. נינוחה. מחייכת.

זה לא הרבה אבל זה המון. זה לא הרבה אבל אנחנו לא יכולים לעשות את זה בלעדיך.

יש עשרות אמהות חדשות ברשימת ההמתנה שלנו. נוכל לעזור להם עם התמיכה שלך. האם אנחנו יכולים לסמוך על עזרתך?

מרים נופלר

 תרמו עכשיו