בת שש עשרה, ומנהלת מאזן הכנסות משפחתי: הכירו את אור

בת שש עשרה, ומנהלת מאזן הכנסות משפחתי: הכירו את אור

אור בת שש עשרה וחצי. ילדה חיונית ומלאת תקווה ואופטימיות, פניה מתוקות ונאות.

אור מכירה בעל פה את מאזן ההכנסות של משפחתה: דמי ביטוח לאומי שאמה זכאית להם כאם חד הורית שאיננה מקבלת מזונות, סיוע עמידר מתוקף היותם משפחה בת חמישה נפשות ללא תמיכה, וקיצבת ילדים.

אמא של אור לא בריאה בנפשה, אך אור מרגישה לעיתים קרובות את אהבתה ודאגתה. היא אוהבת את אימה. אך בשל היכולות המופחתות שלה נאלצת אור להכיר גם את מאזן ההוצאות של המשפחה:

לשכר דירה ולתשלום ארנונה מופחת דואגת אמא. שכר הדירה חופף בדיוק לסך כל ההכנסות של המשפחה.

למה עוד זקוקה משפחה עם ארבעה ילדים?

הצורך הבסיס ביותר הוא מזון. "אין לנו כסף לקנות מה שאנחנו רוצים רק מה ששולחים לנו, וכך אנחנו חיים על ניסים בעניין זה" אומרת אור. אירגון שכונתי מעביר ירקות על בסיס עודפים, שכנים מניחים מזון מאחורי דלת הבית. בשנה שעברה הבטיחה יד אליעזר להעביר תווי קניה של 600 ₪ בכל חודש לאור ולמשפחה. "מהתווים האלו אנחנו חיים" אומרת אור.

חשבונות חשמל, גז ומים מצטברים. אור עובדת בעבודות מזדמנות ומנסה בכל כוחה לא לצבור ריביות. בחורף שעבר בו מים עד נפש, והחשמל עמד בפני ניתוק. אור פנתה ליד אליעזר ושאלה בקול מלא תקווה האם נוכל להיות לה לעזר. בזכות תורמים נדיבי לב – יכולנו לעזור.

"בתור ילדה, מכאיב לי המחסור הזה"

ומה לגבי הלבשה? "לפני שנה נתת לנו כסף לקנות קצת בגדים" מזכירה אור למילכה "מאז לא היה לאמא שלי מאיפה להביא לנו. ואני בתור ילדה מאד מכאיב אותי ומצער אותי המחסור הזה, ומכביד עלי ועל יכולתי לשמור על שמחת חיים"

אור נושאת בגבורה אמא לא בריאה בנפשה, ודואגת במסירות ובאהבה לשלושה אחים חסרי אונים. אור רוצה עזרה בקניית בגדים: היא רוצה לרכוש גופיות חמות לאחיה. היא זקוקה נואשות לנעליים. היא זקוקה לסוודרים טוב שייכסה את החולצה הדהוייה שהיא לובשת יום יום לתיכון. אחותה זקוקה לגרביים ולפריטים נוספים הדחופים לה.

האם נוכל לעזור לאור? האם תוכלו לסייע לנו לעזור לאור?

לתרומה מהירה >

לחצו על המכתב לפורמט גדול