זוכרים את אור? סיפורה הבלתי יאומן של נערה בת שבע עשרה

זוכרים את אור? סיפורה הבלתי יאומן של נערה בת שבע עשרה

זוכרים את אור? לפני שמונה חודשים היכרנו לכם את אור, כיום בת שבע עשרה. אור היא נערה חיונית ומתוקה שהעול הכלכלי של הבית מוטל על כתפיה מגיל צעיר.

לכתבה המלאה: "בת שש עשרה, ומנהלת מאזן הכנסות משפחתי" >>>

בתקופה שחלפה, העברנו לאור את תרומותיכם ותרומות נוספות, במטרה להקל ככל האפשר על ההתמודדות המשפחתית.

ומה שלום אור כיום?

למרבה הצער, המצב רק הלך והחמיר. אחיה של אור התמוטט נפשית מהמצב הקשה בבית, הוא מאושפז לפרקים. בתגובת שרשרת, התדרדר גם מצבה של האם. בעוד קודם היא תפקדה באופן חלקי ביותר, הרי עכשיו נטל הטיפול שלה נפל גם הוא על כתפיה הצנומות של אור.

אור עשתה ככל יכולתה להתמודד עם המצב, אך מבפנים הלכה ונשברה. "הרגשתי שאני ממוטטת, ואין לי כוח ושום אור בחיים" סיפרה אור למילכה.

בשלב זה היה צורך בהתערבות מסיבית יותר מתמיכה כלכלית. אור עברה להתגורר אצל מורתה, האחות הצעירה עברה לבית של חברה טובה. האח הבריא נשלח לפנימיה. אור חולקת את תווי הקניה שלנו בין אמה, אחותה והמשפחה שמגדלת אותה כעת.

אור מתפקדת בצורה לא רגילה, היא דואגת לאחיה בפנימיה ומפנקת אותו ככל יכולתה. שותפה בקשיי התאקלמות של אחותה ולא שוכחת להעביר מידי פעם ארוחות מבושלות לאם.

"גם מבחינה כספית הכל חנוק"

ההתמודדות הכלכלית לא מוסיפה לאור כוח, כפי שהיא אומרת למילכה "גם מבחינה כספית הכל חנוק וסגור ואין מרחב"

לקראת הקיץ, מילכה מיד אליעזר העבירה סכום כסף מכובד לאור ולאחותה "שתוכל לנסוע לים, לקנות בגד חדש… הנערה הזו מתמודדת בכל כך הרבה חזיתות, אם יש משהו שאפשר להקל עליה" היא הסבירה.

"אני לא יכולה להסביר מה הנפש שלי מרגישה עכשיו"

קשה לתאר את תגובתה המתרגשת של אור. "אני לא יכולה להסביר מה הנפש שלי מרגישה עכשיו" היא אמרה למילכה, בשפתה שעדיין מעט ילדותית "פשוט רפאתם את הנפש שלי."

אור רגילה לתמוך באחיה הצעירים, אולם לא רגילה להיתמך "אני מעריכה את האיכפתיות והדאגה שלכם כלפי… אתם שמחתם אותי בתרומה שלכם, ונתתם בשבילי שאוכל לקנות כל מה שאצטרך…"

האם נוכל להמשיך ולסייע לאור? האם תוכלו להמשיך ולעזור לנו לסייע לה?

לתרומה מהירה >

לחצו למכתב בפורמט גדול