בשורה למשפחות: מרכז טיפולי חדש ביד אליעזר

בשורה למשפחות: מרכז טיפולי חדש ביד אליעזר

עוצרים את מעגל העוני עם מרכז טיפולי – חינוך וסיוע לנוער בסיכון

מלבד הפעילות השוטפת שלנו בסיוע במקרי חירום, אנו מקדישים זמן, תכנון ומשאבים במיגור ומניעת העוני.

אגודת יד אליעזר מסייעת מידי שנה לאלפי נערים ונערות בסיכון. לעיתים קרובות מדובר בילדים למשפחות במצב כללי קשה, עם הורים שלא מתפקדים באופן מלא. חונך של יד אליעזר שמהווה דמות אב לילד מחזק את יכולותיו ומעלה לאין שיעור את יכולתו לסיים את שנות הלימודים ולהקים בית יציב ועצמאי.

בנוסף אנו פעילים במתן תמיכה לילדים בעלי לקויות למידה. ילדים כאלו נמצאים בקבוצת סיכון לנשירה מבתי הספר, נשירה המשפיע על היכולת להשתייך לחברה בונה ולהתרחק מחבורות רחוב ופשיעה.

רותי, בר וילדים נוספים זקוקים לסיוע מקצועי – מרכז טיפולי חדש נפתח בשבילם!

רותי היא תלמידת כיתה א'. כבר בשנה שעברה המליצה הגננת להוריה של רותי לבקר אצל מרפאה בעיסוק. הוריה של רותי בררו על טיפול אצל מרפאה בעיסוק אך התעריף היה יקר מידי עבורם. רותי יושבת יום יום בבית הספר ומתאמצת להעתיק מהלוח בהפסקות, בשעה שחברותיה כבר משחקות בחצר.

בר לומד בכיתה ו'. לבר שני הורים מקסימים שלא מצליחים לפרנס את המשפחה. החיים בבית דחוקים מאד ובר נאלץ ללבוש בגדים יד שנייה. הוא נאלץ לשמוע סירוב בכל פעם שהוא מבקש לצאת עם חבריו לטיול, להשתתף בחוג או לקנות ציוד חדש. בר ילד חברותי ותוסס והפער בינו ובין חבריו קשה לו. מצבו הלימודי הדרדר ובבית הספר המליצו על טיפול רגשי. האם בר יאלץ גם פה לוותר?

המרכז הטיפולי החדש

המרכז הטיפולי החדש ייתן מענה לצרכים כמו אלו של רותי, בר ועשרות ילדים אחרים. במרכז יינתנו שירותי של ריפוי בעיסוק, קלינאיות תקשורת וטיפולים רגשיים לסוגיהם. הטיפולים כולם ייעשו על ידי אנשי מקצוע מוסמכים ומנוסים.

המרכז החדש איננו מוסד למטרות רווח ולכן השירותים השונים יינתנו במחירי עלות, במקביל לסבסוד מקופות החולים.

המרכז החדש הוא חלק מתהליך השינוי החברתי שמוביל יד אליעזר. הוא מצטרף אל מרפאות השיניים ואולמות השמחה שהכניסו נורמות חדשות בשוק הישראלי ומנעו ממשפחות רבות להתדרדר אל מעגל של חובות והלוואות.

עיריית ירושלים שרואה במיזם פרויקט עירוני ממדרגה ראשונה הקדישה לפרויקט מבנה רחב ידיים. אנו שיפצנו והתאמנו אותו לצרכים השונים.

ניתן לפנות אלינו לתרומה של ציוד ולאבזור וריהוט של חדרי הטיפול.

היו שותפים!