בפעם השנייה: יד אליעזר זכתה ב"תו מידות"

בפעם השנייה: יד אליעזר זכתה ב"תו מידות"

ישראל היא אחת המדינות המובילות בעולם בתחום ארגוני החסד והסיוע. כיום קיימות בישראל למעלה מ-15,000 ארגונים וולונטריים הפועלים בתחומים שונים כמו הזנה, רווחה, חינוך, בריאות ועוד.

איך נדע במי לתמוך?

המספר הרב של הארגונים הוולונטריים הוליד צורך של בהקמה של גופים שיעריכו באופן אובייקטיבי את מידת האפקטיביות והיעילות של ארגונים וולונטריים בישראל.

הצורך הזה הביא להקמתו של ארגון "מידות". הארגון מעביר בדיקה יסודית ושיטתית למדידת אפקטיביות של ארגונים וולונטריים. רק ארגונים שנמצא כי התנהלותם ללא כחל וסרק זכאית לקבל תו מידות.

אחת העמותות הגדולות ביותר שקבלה תו מידות

בפברואר 2016 זכתה יד אליעזר בפעם השנייה לקבלת תו מידות. כך הפכה יד אליעזר לאחת מבין שלושת העמותות הגדולות ביותר שהצליחו לעבור את הבדיקות המקיפות והקפדניות של מידות.

לקבלת התו קדמה בדיקת עומק שערכה כמה חודשים במהלכה נבדקו נתונים כמו הצבת יעדים ברורים, מדידים ובעלי ערך, שימוש בדרכי פעולה ישימות ופרקטיות, וחשוב מכל – הישגים משמעותיים לאורך זמן. כן בדקה מידות שהארגון הינו יעיל, לומד ובעל בקרה עצמית.

כיצד הצלחנו לעמוד בקריטריונים עבור תו מידות?

כבר עשרות שנים שיד אליעזר פונה בכל שנה מעמידה את עצמה לבדיקה ובקרת איכות על ידי גורם חיצוני. בהתאם להמלצותיו וממצאיו היא מתייעלת, לומדת והופכת כל תרומה למשמעותית יותר.

יד אליעזר רואה את עצמה כמתווכת של כספי ציבור לטובת הנתמכים. מסיבה זו היא מקפידה להציג שקיפות מלאה. כן היא מוודאת שכל שקל שנכנס לארגון יתועד, יחושב ויועבר למטרה הטובה והמדויקת ביותר עבורו.

לתרומה >