קרנות סיוע לאלמנות: סיפורה של מחווה

קרנות סיוע לאלמנות: סיפורה של מחווה

קרנות סיוע עבור אלמנות ויתומים

1,400,000 ש"ח בכל חודש, כ-3,000 אלמנות וגרושות. למעלה מ-10,000 יתומים. המספרים של קרנות חסד וסיוע לאלמנות וליתומים של יד אליעזר מרשימים בהחלט.

בכל ראשון לחודש מקבלת כל אלמנה תרומה קבועה של אלפי שקלים ישירות לחשבון הבנק. בכבוד. בשמחה. התמיכה הזו מכונה בפי רבים 'המשכורת של אבא'.

בין האלמנות נמנות כאלו עבור תקופות ממושכות וכואבות של מחלה או ניסיונות שיקום של הבעל, אחרות שחייהם נקטעו בפתאומיות, נשים שהתאלמנו כתוצאה מפעולות איבה ועוד, אישה אישה וסיפורה.

מתנת יום הולדת

הנה פרט קטנטן נוסף על פרויקט אלמנות ויתומים.

כמו עבור על נתמך אחר, אנו מבקשים מהאלמנות פרטי הזדהות מלאים כמו תאריכי לידה ותעודות זהות שלהן ושל הילדים. כל הנתונים מוזנים למערכת הניהול של יד אליעזר כמקובל, אולם תאריך הלידה של האלמנה מועבר לרשימה מיוחדת – רשימת יום ההולדת.

יד אליעזר נוהגת לשלוח לכל אלמנה עציץ פרחים עם ברכה יפה ליום הולדתה. מחווה קטנה של רצון לעודד ולשמח.

מחווה קטנה, השפעה עצומה

קשה להאמין מה היא ההשפעה של המחווה הקטנה הזו לאנשים.

התגובות בכל פעם מטלטלות ומרגשות אותנו  מחדש. התקשר נער יתום בן ארבע עשרה להודות על תשומת הלב שניתנה לאימו. התקשרה אלמנה המגדלת שני יתומים צעירים מאד וסיפרה בגילוי לב שזוהי לה מתנת יום הולדת ראשונה מאז פטירתו של בעלה. אלמנה אחרת שיתפה כי היא מרגישה לעיתים קרובות שאנשים מסייעים לה כי קשה להם לראות אלמנה במצוקה כלכלית תמידית. עציץ, היא הוסיפה ואמרה, זוהי אמירה מסוג אחר לגמרי.

מערך של טוב לב ויחס אישי

כמו עוד עשרות פריטים קטנטנים שמתגלים עם ההכרות העמוקה עם יד אליעזר, עציץ יום ההולדת הוא סמל למערך ענק בקנה מידה לאומי, המורכב מאינסוף דמויות אנוש, מטוב לב, מחשיבה על האחר ומאהבה אמיתית.

לתרומה >