איש איננו יושב בראש שולחן הסדר, אך האם גם השולחן עצמו יהיה ריק?

איש איננו יושב בראש שולחן הסדר, אך האם גם השולחן עצמו יהיה ריק?

שירה מגדלת חמישה ילדים ועובדת במשרה מלאה. בעלה נמלט מהארץ באופן בלתי חוקי, הוא איננו שותף בגידול הילדים וגם לא מעביר דמי מזונות. שירה איננה זכאית לסיוע ממשלתי בגלל שהיא לא מוכרת כגרושה באופן רשמי – היא עדיין לא קיבלה גט למרות שכבר עברו כמעט ארבע שנים מאז שבעלה עזב. העבודה של שירה בקושי מכסה את צרכי היסוד: מזון, דיור, שכר לימוד ותשלום חשבונות. המזון בפסח יקר יותר מכל השנה כיוון שאי אפשר להסתפק בפסטה או אורז.

שירה יודעת שכיסאו של האב בראש בשולחן יהיה ריק גם השנה. אבל האם גם הצלחות יהיו ריקות?

ענבל מגדלת את שלושת ילדיה הקטנים לבד בשנה האחרונה. בעלה היה רוצה לחזור הביתה, אבל היא מסרבת לחזור לאלימות ופחד שבצילם היא חיה שנים. בינתיים בעלה אינו עובד, והוא חי במכונית שחונה בחזית הבניין שלה. היא משתוקקת להמשיך בחיים, אבל המימון המוגבל שלה מספיק בקושי כדי לשלם שכר דירה לדירת החדר הקטנה שלה. בנותיה לא אוהבות לצאת לשחק עם חברות בשבת בגלל שהנעליים היחידות שלהם היא זוג מגפיים קרועים ולא נעלי שבת חמודות כמו שלובשות הבנות האחרות. פסח בפתח וענבל עומדת להשבר.

יהיה לה הכוח להישאר חזקה ונחושה שלה ולידיה מגיע בית מוגן ובטוח? האם מישהו שמע אותה בוכה בשקט לעזרה וייתן לה את מה שצריך בשביל לספק מזון ובגדים למשפחתה בחג?

ישנם ארגונים רבים שמסייעים ביתומים ואלמנות, אך מעט מאוד הרגישים לצרכים הייחודיים של אמהות חד הוריות אחרות וילדיהם. אנחנו רוצים לספק להם את העזרה והתמיכה שהם צריכים, אבל נוכל לעשות את זה רק עם העזרה שלך. השנה קבלנו הזדמנות של שותפות מיוחדת עבור הנשים חד-הוריות וילדיהן. כל שקל שייתרם יוכפל על ידי תורם נדיב, עד 440,000 ש"ח. משמעות הדבר היא שכל מאה שקלים שתתרום יהיו שווים 200!

אנא תרום עכשיו ויחד נעזור לשירה, לענבל ולמאות אמהות חד-הוריות וילדיהם לחגוג את החג בשמחה.

תרמו עכשיו